איך בוחרים ריצוף לבית ואיפה קונים אותו?

בחירת ריצוף לבית
שיתוף
שיתוף

תוכן עניינים

אז איך בוחרים ריצוף לבית? שכן, כאשר יש עשרות אם לא מאות דגמים זמינים לבחירה. כיצד בוחרים את הריצוף המתאים? איפה ניתן למצוא אותם? כל זאת ועוד, בכתבה הבאה.

איך בוחרים ריצוף לבית?

בעולם הריצוף ניתן למצוא אינסוף סוגים שונים של אריחים. ישנם פרמטרים שונים שניתן להתחשב בהם בבחירת ריצוף לבית. לדוגמה, דרגת השחיקה. גם אם העיצוב נראה טוב ומשתלב נהדר בהוואי של הבית – יש לזכור כי מדובר במשטח דריכה. על כן, יש לבדוק את דרגת השחיקה. פרמטר זה יעיד על יכולתו של הריצוף להחזיק מעמד לאורך זמן. דרגה גבוהה יותר מרמזת על עמידות גבוהה יותר בפני שחיקה.

ריצוף טבעי או מלאכותי?

פרמטר נוסף לשקול, הוא "טבעי או מלאכותי". ברמה הבסיסית, ניתן להבחין בין סוגי ריצוף על פי שאלת "מלאכותי או טבעי". ההבדל הוא ברמת המקור. האם מדובר באבן שנחצבה מהאדמה, או אשר יוצרה באופן תעשייתי. לכל סוג ריצוף שכזה יש את היתרונות היחסיים שלו. 

רמת ספיגה?

לסוגי ריצוף שונים יש גם ענייני ספיגה. בוץ, קפה, צרכים, חומרי ניקוי לא מתאימים – על האריחים להחזיק ביכולת ספיגות גבוהה, על מנת למנוע מכל מיני שפיכות נוזלים על המרצפות עצמן, מלשנות את גוון הריצוף או להשאיר כתמים. למעשה, יש שיגידו כי יכולת הספיגה יכולה להשפיע גם על מידת יעילות הניקיון של האריחים, מבחינת הקלות והנוחות של ניקיון שכזה.

גודל ועיצוב הריצוף?

פרמטר נוסף לבחירת ריצוף הוא גודל ועיצוב המרצפות עצמן. כן, יש מבחר גדלים, מרקמים, צורות וצבעים – ואפשר לדמות את העיצוב לשלל דברים אחרים שהוא לא, כמו פרקט עץ. עיצוב יכול להשפיע על המחיר. כמו גם גודל הריצוף.  מרצפות גדולות מאוד, או קטנות מאוד, יכולות לעלות פר מטר – יותר מאשר מרצפות "סטנדרטיות".

סוגי ריצוף שונים?

בקטגוריית סוגי הריצוף הטבעי לבית, אנחנו יכולים למצוא ריצוף הכולל בתוכו:

  1. שיש
  2. צפחה
  3. בזלת
  4. גרניט שאינו פורצלן 

בקטגוריית הריצוף המלאכותי, נוכל למצוא סוגי קרמיקה שונים, לרבות גרניט פורצלן. ריצוף קרמיקה, הוא מהנפוצים בישראלים. ואכן, יש לו יתרונות נהדרים, כמו:

  1. חוזק 
  2. דרגת שחיקה גבוהה
  3. יכולת ספיגה נמוכה
  4. יכולת עיצובית מרובה (בגוונים של אבן טבעית לא ניתן לשלוט ולהתאים באופן זהה לכל האריחים – בניגוד לאריחי קרמיקה)
  5. ניתן להדביק אריחי קרמיקה על ריצוף קיים בבית – אין צורך לבצע ריצוף מחדש.

מנגד, ריצוף מסוג גרניט פורצלן, נחשב למלך אריחי הקרמיקה בעיני אנשים מסוימים. אגב, המילה גרניט לא קשורה למילה פורצלן – יש שיגידו כי מדובר בשילוב מילים שיווקי, על מנת להדגיש את חוזקה של המרצפות.  לגרניט דרגת שחיקה גבוהה, אולי אפילו יותר "מאריחי קרמיקה רגילים". גם אותו ניתן להדביק על ריצוף קיים.

ניתן, אגב, למצוא ריצוף לבית ב-"אלפא אריחים מעוצבים".

שיתוף
שיתוף
אולי יעניין אותך גם?